28 stycznia 2008

Ekon w mediach

Z niekłamaną satysfakcją prezentuję spis linków z ostatnich dni dotyczących sprawy Ekonu, o której pisałem niedawno. Zieloni 2004 aktywnie włączyli się w walkę o ocalenie zielonych miejsc pracy dla osób, które w ten sposób dochodzą do zdrowia. Od piątku w lokalnych mediach trwa prawdziwa burza - z rozmową między prezeską Ekonu a wiceprezydentem Warszawy na antenie TOK FM włącznie. Oto, co udało mi się wyszperać w Internecie:


Organizacje ekologiczne wsparły stowarzyszenie Ekon w staraniach o nową działkę. - Pomagamy, bo robią kawał dobrej roboty - mówi Sławek Brzózek z fundacji Nasza Ziemia

Jedno pismo podpisane przez fundację trafiło na biurko prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, drugie wystosowane przez partię Zielonych do Rady Warszawy. - Napisaliśmy je, bo uważamy, że Ekon powinien dostać przyznaną ziemię. Dzięki temu stowarzyszeniu mamy czystsze miasto - mówi Magdalena Mosiewicz, współprzewodnicząca partii Zielonych. Wspomniana ziemia to 4,5 ha niedaleko lotniska Okęcie.

Rzeczpospolita: Czy niepełnosprawni zostaną bez pracy


Sortowni odpadów grozi zamknięcie. Stowarzyszenie Ekon od miesięcy nie może się porozumieć z miastem.


Echo Miasta: Miasto nie dba


Ciężka praca, jaką wykonują "mrówki", jest nie do przecenienia - uważają mieszkańcy Ursynowa, Stegn i Służewca, czyli terenów, na których działa Ekon. O tym, jak bardzo stolica potrzebuje takich inicjatyw, mogą poświadczyć także statystyki.


TVP Warszawa: Telewizyjny Kurier Warszawski z dnia 25 stycznia


Z tego, co widziałem był też wielki artykuł na ten temat w piątkowej "Polsce", ale redakcja nie zdecydowała się na jego umieszczenie w Internecie.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...